Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

W dniu 27.10.2016 r. (czwartek) o godzinie 17:00 odbędą się w szkole zebrania z rodzicami. O godzinie 16:45 odbędzie się spotkanie z panią psycholog Katarzyną Kotulską, pracownikiem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie. Temat spotkania: "Wyzwania dorastania". Po spotkaniu pani psycholog będzie oczekiwać na rodziców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Artykuły

I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Powiększ zdjęcie Dyplom%20za%20zajęcie%20I%20miejsca

We wtorek, 18 października odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Zawodoznawczy pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”. Został on zorganizowany w Gimnazjum nr 9 w Jaworznie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Czytaj więcej o: I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Pasowanie 2016

Powiększ zdjęcie Piosenka%20

W piątkowe popołudnie, 14 października 2016 r., po raz osiemnasty w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę. Pierwszą część akademii poprowadziły uczennice kl. 3a: Monika Faron i Elżbieta Leja. Zaprosiły na środek sali gimnastycznej po trzech przedstawicieli z klas pierwszych, by sprawdzić, czy są godni wstąpić do braci uczniowskiej naszego gimnazjum.

Czytaj więcej o: Pasowanie 2016

Dzień Chłopaka

Powiększ zdjęcie Dzień%20Chłopaka%20w%20G2

Dnia 5. października w naszej szkole na 7. godzinie lekcyjnej odbył się konkurs z okazji Dnia chłopaka. Organizatorkami były panie Barbara McMahon i Aleksandra Stadler. W jury zasiadły panie Barbara Wilk i Alina Beza. Prowadzącymi były Sylwia Lipniak i Daria Szyndler z klasy 3A. Każda klasa musiała zgłosić jednego uczestnika do udziału w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka

Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Zgodnie z harmonogramem Śląskiego Związku Sportowego nasze gimnazjum przystąpiło do współzawodnictwa sportowego szkół miasta Jaworzna. Wzięliśmy udział zawodach sportowych organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy na szczeblu powiatu i regionu. Nasi sportowcy wzięli udział w następujących zawodach; sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, narciarstwo, piłka siatkowa, badminton, piłka plażowa, piłka nożna, masowe biegi przełajowe i wspinaczka sportowa. Osiągnięte wyniki zaowocowały zdobyciem IV miejsca w klasyfikacji generalnej, w której brało udział 11 gimnazjów naszego miasta.

Czytaj więcej o: Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

Powiększ zdjęcie Wybory%20do%20Rady%20Samorządu%20Uczniowskiego

W tym roku, Szkolna Komisja Wyborcza pracowała w świetlicy szkolnej. W czwartek, 29 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły zdecydowali kto, przez następne dziewięć miesięcy będzie przewodniczył Radzie Samorządu. O funkcję Przewodniczącego ubiegało się czworo uczniów. Zdecydowane zwycięstwo odniosła uczennica klasy 3c – Patrycja Janicka.

Czytaj więcej o: Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

„Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Powiększ zdjęcie Start%20-%20Centrum%20Jaworzna,%20ul.%20Pocztowa,%20godzina%208.30.

W sobotę 17 września 2016r. w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbył się Rajd Szkolny dla dzieci i rodziców Gimnazjum nr 2. Był to już czwarty jesienny rajd, a ósmy w ogóle. Tym razem naszym celem było Centrum Nurkowe, a hasłem przewodnim „Dobra opieka daje moc”. Przypomnijmy, że hasło kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w roku 2016 jest „Dobra opieka – udany start w dorosłość”.

Czytaj więcej o: „Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

W związku ze zbliżającym się wzmożonym sezonem zachorowań na grypę w Polsce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie przesyła informacje dotyczące działań na rzecz profilaktyki grypy.

Ulotka o grypie

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Powiększ zdjęcie

Elegancko, wypoczęci, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Najpierw o godzinie 9.00 Pani Dyrektor przywitała na sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych. Zostali zapoznani z gronem pedagogicznym i podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej szkole. O godzinie 10.00, również na sali gimnastycznej, przywitano uczniów klas drugich i trzecich. Ci zostali zapoznani z nowymi nauczycielami i kilkoma zmianami w organizacji pracy szkoły.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017