Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

Szanowni Rodzice!

Zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku z rocznego rozliczenia podatkowego na rzecz naszej szkoły - Gimnazjum nr 2.

W zeznaniu podatkowym należy wskazać organizacje pożytku publicznego poprzez podanie jej numeru wpisu do KRS oraz kwoty do przekazania na rzecz tej organizacji, w wysokości nieprzekraczającej 1% podatku należnego.

NR KRS: 00 00 04 08 13

Gorąco Państwa zachęcam do przekazania 1% na rzecz szkoły. Wystarczy tylko wpisać w odpowiednim miejscu zeznania podatkowego wskazany wyżej numer KRS z dopiskiem: dla Gimnazjum nr 2 w Jaworznie.

Przykład poprawnie wypełnionego PIT-u:

Poprawnie wypełniony PIT

Informuję również, że szkoła podjęła w tej materii współpracę ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Jaworznie, podpisując Umowę o współpracy.

Serdecznie dziękuję.

Mam nadzieję, że będę mogła spotkać się z Państwem w przyszłym roku szkolnym i podziękować za przekazane pieniądze oraz przedstawić rozliczenie ze sposobu ich wydatkowania.

Dyrektor Gimnazjum nr 2
Beata Kadela

Artykuły

Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Powiększ zdjęcie Zbieranie%20datków%20na%20Hospicjum

Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w akcje na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Jaworznie. Uczniowie w czasie spotkań z rodzicami kwestują na jego potrzeby.

W tym roku kolejny raz młodzież zaangażowała się na terenie szkoły w zbiórkę środków czystości, środków opatrunkowych, artykułów papierniczych i pościeli. Inicjatorem akcji był uczeń klasy 2a Grzegorz Majewski.

Czytaj więcej o: Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Góra Grosza 2016

Powiększ zdjęcie Góra%20Grosza%202016

Na przełomie listopada i grudnia od 28 listopada - 9 grudnia we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła siedemnasta edycja akcji Góra Grosza.

Czytaj więcej o: Góra Grosza 2016

Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

Powiększ zdjęcie Konkurs%20na%20grafikę%20komputerową%20i%20prezentację%20multimedialną%20pt.%20„Moja%20ulubiona%20książka”

Dnia 11 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród II edycji konkursu na grafikę komputerową i prezentację multimedialną, w tym roku tematem przewodnim była: „Moja ulubiona książka”.

Czytaj więcej o: Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

Powiększ zdjęcie XV%20jubileuszowy%20Turniej%20Wiedzy%20o%20Życiu%20i%20Twórczości%20Adama%20Mickiewicza%20uświetnili%20recytatorzy

W czwartek, 5 stycznia 2017 tuż przed Świętem Trzech Króli , odbył się już XV finał turnieju poświęconego naszemu patronowi – Adamowi Mickiewiczowi. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej na piątej lekcji.

Sam finał turnieju poprzedzony był eliminacjami. Odbyły się one 15 grudnia. Uczniowie wszystkich klas, podzieleni na dwu- czy trzyosobowe drużyny wypełniali karty pracy poświęcone twórczości i życiu wieszcza. Karty pracy wypełniło 32 drużyny – łącznie w zabawie wzięło udział 83 uczniów. (W szkole panowała wówczas wirusowa absencja.)

Czytaj więcej o: XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Powiększ zdjęcie Bóg%20się%20rodzi…%20„Dwójkowe”%20Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycielki religii. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia 2016 r. w pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali nasi zdolni uczniowie: aktorzy i wokaliści.

Czytaj więcej o: Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Sylwia została radną

Powiększ zdjęcie Głosujemy,%20głosujemy!

Prawie we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dnia 15 grudnia 2016 roku, odbyły się wybory Radnych do Młodzieżowej Rady miasta Jaworzna. W naszej szkole o mandat radnego zdecydowało się ubiegać dwoje uczniów: Jakub Zaroda z klasy 2a i Sylwia Lipniak z klasy 3a.

Czytaj więcej o: Sylwia została radną

Anioły z Gimnazjum nr 2

Powiększ zdjęcie Anioły%20z%20Gimnazjum%20nr 2

Dnia 8. Grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pt. „Anioł dla Wolontariusza”, które było okazją do podziękowania tym, którzy na co dzień wspierają Dom Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej o: Anioły z Gimnazjum nr 2

Stolica zdobyta

Powiększ zdjęcie W%20stolicy%20przywitał%20Nas%20sam%20Józef%20Piłsudski

W czwartek, 1. grudnia bladym świtem 49 uczniów naszego Gimnazjum wraz z czterema opiekunami ruszyło na podbój Warszawy. Pogoda na Śląsku okazała się nieprzychylna stąd na ulicach pokazała się śnieżna breja, ale Warszawa przywitała nas suchymi chodnikami.

Czytaj więcej o: Stolica zdobyta

Wycieczka do Planetarium

Powiększ zdjęcie Wycieczka%20do%20Planetarium

18 uczniów klas pierwszych i 8 uczniów klas trzecich we wtorek (15 listopada 2016 r.) pod kierownictwem Pani Krężel  zamiast lekcji w szkole wybrało edukację w innym miejscu. Za cel obrali Planetarium. Wpierw zaglądnęli do obserwatorium astronomicznego, gdzie był ogromny przyrząd. To największy w Polsce refraktor, czyli luneta soczewkowa.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Planetarium

Pamiętamy!

ZniczW ubiegły czwartek z inicjatywy Szkolnej Rady Uczniowskiej odwiedziliśmy Cmentarz Pechnicki w celu uporządkowania zaniedbanych i opuszczonych grobów. Uczniowie klasy 3a wchodzący w skład SzRU zapalili również znicze jako wyraz naszej pamięci o tych, którzy odeszli.

Czytaj więcej o: Pamiętamy!

Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

Powiększ zdjęcie Teatr%20Kurtyna%20w%20Gimnazjum%20nr%202%20

27 października uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl przygotowany przez aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna. Przedstawienie pt. „Spacer po linie” miało charakter profilaktyczny i ukazywało proces dojrzewania, trudny czas wyborów i pochopnych decyzji podejmowanych pod wpływem emocji.

Czytaj więcej o: Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

Powiększ zdjęcie Pani%20dyrektor%20nagrodzona%20przez%20prezydenta

Miło nam poinformować, że pani dyrektor Beata Kadela otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Czytaj więcej o: Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Powiększ zdjęcie Dyplom%20za%20zajęcie%20I%20miejsca

We wtorek, 18 października odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Zawodoznawczy pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”. Został on zorganizowany w Gimnazjum nr 9 w Jaworznie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Czytaj więcej o: I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Pasowanie 2016

Powiększ zdjęcie Piosenka%20

W piątkowe popołudnie, 14 października 2016 r., po raz osiemnasty w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę. Pierwszą część akademii poprowadziły uczennice kl. 3a: Monika Faron i Elżbieta Leja. Zaprosiły na środek sali gimnastycznej po trzech przedstawicieli z klas pierwszych, by sprawdzić, czy są godni wstąpić do braci uczniowskiej naszego gimnazjum.

Czytaj więcej o: Pasowanie 2016

XI Rajd Papieski za nami

Powiększ zdjęcie Chwila%20skupienia%20i%20wyciszenia%20przed%20trasą.

W sobotę, 8 października, jak co roku, wzięliśmy udział w Rajdzie Papieskim. Już po raz jedenasty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Szczakowej zaprosił nas do udziału w rajdzie, którego celem jest ten ośrodek.

Czytaj więcej o: XI Rajd Papieski za nami

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Powiększ zdjęcie Wycieczka%20do%20Ogrodu%20Doświadczeń%20w%20Krakowie

Dnia 7 października uczniowie klasy II c pod opieka p. Beaty Balińskiej oraz p. Doroty Sadzyńskiej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Dzień Chłopaka

Powiększ zdjęcie Dzień%20Chłopaka%20w%20G2

Dnia 5. października w naszej szkole na 7. godzinie lekcyjnej odbył się konkurs z okazji Dnia chłopaka. Organizatorkami były panie Barbara McMahon i Aleksandra Stadler. W jury zasiadły panie Barbara Wilk i Alina Beza. Prowadzącymi były Sylwia Lipniak i Daria Szyndler z klasy 3A. Każda klasa musiała zgłosić jednego uczestnika do udziału w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka

Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Zgodnie z harmonogramem Śląskiego Związku Sportowego nasze gimnazjum przystąpiło do współzawodnictwa sportowego szkół miasta Jaworzna. Wzięliśmy udział zawodach sportowych organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy na szczeblu powiatu i regionu. Nasi sportowcy wzięli udział w następujących zawodach; sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, narciarstwo, piłka siatkowa, badminton, piłka plażowa, piłka nożna, masowe biegi przełajowe i wspinaczka sportowa. Osiągnięte wyniki zaowocowały zdobyciem IV miejsca w klasyfikacji generalnej, w której brało udział 11 gimnazjów naszego miasta.

Czytaj więcej o: Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

Powiększ zdjęcie Wybory%20do%20Rady%20Samorządu%20Uczniowskiego

W tym roku, Szkolna Komisja Wyborcza pracowała w świetlicy szkolnej. W czwartek, 29 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły zdecydowali kto, przez następne dziewięć miesięcy będzie przewodniczył Radzie Samorządu. O funkcję Przewodniczącego ubiegało się czworo uczniów. Zdecydowane zwycięstwo odniosła uczennica klasy 3c – Patrycja Janicka.

Czytaj więcej o: Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

„Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Powiększ zdjęcie Start%20-%20Centrum%20Jaworzna,%20ul.%20Pocztowa,%20godzina%208.30.

W sobotę 17 września 2016r. w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbył się Rajd Szkolny dla dzieci i rodziców Gimnazjum nr 2. Był to już czwarty jesienny rajd, a ósmy w ogóle. Tym razem naszym celem było Centrum Nurkowe, a hasłem przewodnim „Dobra opieka daje moc”. Przypomnijmy, że hasło kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w roku 2016 jest „Dobra opieka – udany start w dorosłość”.

Czytaj więcej o: „Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

W związku ze zbliżającym się wzmożonym sezonem zachorowań na grypę w Polsce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie przesyła informacje dotyczące działań na rzecz profilaktyki grypy.

Ulotka o grypie

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Powiększ zdjęcie

Elegancko, wypoczęci, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Najpierw o godzinie 9.00 Pani Dyrektor przywitała na sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych. Zostali zapoznani z gronem pedagogicznym i podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej szkole. O godzinie 10.00, również na sali gimnastycznej, przywitano uczniów klas drugich i trzecich. Ci zostali zapoznani z nowymi nauczycielami i kilkoma zmianami w organizacji pracy szkoły.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017