Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

 

 

Szanowni Rodzice!

W związku z reformą edukacji na podstawie: „Uchwały Nr XXVI/385/2017 Rady Miejskiej w Jaworznie z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Jaworznie przy ul. Karola Olszewskiego 76 przekształca się w ośmioletnią szkołę podstawową:

 1. nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworznie;
 2. siedziba szkoły: Jaworzno, ul. Karola Olszewskiego 76;
 3. dzień rozpoczęcia działalności szkoły: 1 września 2017 r.;
 4. rok szkolny, w którym rozpocznie się kształcenie w klasie I: 2017/2018

Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Jaworznie informuje, iż można dokonać zgłoszenia dzieci:

 • do klasy I
 • do klasy IV
 • do klasy VII

Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Adama Mickiewicza w Jaworznie, ul. Olszewskiego 76 na rok szkolny 2017/2018.

Wszelkie informacje dotyczące zgłoszenia dzieci do szkoły oraz organizacji nauki w szkole można uzyskać osobiście w sekretariacie oraz u dyrekcji szkoły, można również kontaktować się telefonicznie:

 • tel. 32 762 92 13 (sekretariat szkoły)
 • tel. 32 762 92 14 (dyrektor szkoły)

Do klasy pierwszej dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci na wniosek rodziców po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Zapisy dziecka do klasy pierwszej należy dokonać w terminie: od 27.03.2017 do 20.04.2017 r., natomiast do klasy czwartej i siódmej do 04.05.2017 r.

Dokumenty są dostępne do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły.

Pliki do pobrania:

 • uchwała nr XXVI/385/2017 Rady Miejskiej w Jaworznie: [PDF]
 • zarządzenie nr EK.0050.98.2017 Prezydenta Miasta Jaworzna: [PDF]
 • informacja od Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie o możliwości przyjęcia uczniów obecnych klas III i VI do Szkół Podstawowych: [PDF]
 • wykaz ulic należących do obwodu SP nr 4: [PDF]
 • karta zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły: [DOCX] [PDF]
 • wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej spoza obwodu szkoły: [DOCX] [PDF]
 • wniosek o przyjęcie ucznia do klasy czwartej lub siódmej spoza obwodu szkoły: [DOC] [PDF]
 • oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów nr 1 o rodzeństwie kandydata uczeszczającym do szkoły: [DOCX] [PDF]
 • oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów nr 2 o krótszej drodze do SP4 niż do szkoły obwodowej: [DOCX] [PDF]
 • oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów nr 3 o krewnych zamieszkujących obwód szkoły wspierających rodziców o opiece nad dziećmi: [DOCX] [PDF]
 • oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów nr 4 o uczęszczaniu kandydata do przedszkola znajdującego się w budynku szkoły podstawowej: [DOCX] [PDF]
 • oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów nr 5 o posiadaniu nieruchomości w obwodzie szkoły: [DOCX] [PDF]

Artykuły

„Czytać można w każdej pozycji?!...”

Powiększ zdjęcie „Czytać%20można%20w%20każdej%20pozycji?!...”

17. maja b.r. na dużej przerwie przed Biblioteką Multimedialną miał miejsce happening czytelniczy. Dziewczyny z klasy 2a oraz 3a i 3c wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, nie odrywając oczu od czytanych książek. Nawet czarujący chłopak Mikołaj, nie był w stanie przerwać u nich stanu hipnotycznego zaczytania. Wszystko dlatego ,że czytanie naprawdę wciąga, jeżeli nie wierzycie, spróbujcie sami zagubić się między stronami jakiejś ciekawej książki.

Czytaj więcej o: „Czytać można w każdej pozycji?!...”

Turniej BRD

Powiększ zdjęcie Turniej%20BRD

Dnia 8 maja 2017r. w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizacją turnieju  na terenie naszej szkoły zajęły się panie: B. Balińska i K. Krężel, natomiast głównymi sędziami turnieju byli, jak co roku Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, panie pielęgniarki z ZLO w Jaworznie oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego, której pomoc była nieoceniona.

Czytaj więcej o: Turniej BRD

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Powiększ zdjęcie Wycieczka%20do%20Muzeum%20Historii%20Komputerów%20i%20Informatyki%20w%20Katowicach

3 kwietnia 2017 r. uczniowie klas informatycznych I a i II a pod opieką pani B. Balińskiej oraz pani R. Skrzyńskiej uczestniczyli w wycieczce do MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI w KATOWICACH. Muzeum mieści się w budynku Centrum Kultury Katowice przy Placu Sejmu Śląskiego. W muzeum zgromadzonych jest ponad 3900 eksponatów, z czego przygotowanych do zwiedzania jest już ponad 550 komputerów, można między innymi zobaczyć komputer ODRA z jednostką centralną 1305.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Szukanie zajączka w G2

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyło się ‘’Szukanie Zajączka’’. Na korytarzach oraz w salach lekcyjnych zostały ukryte czekoladowe pisanki. Od godziny 7:30 można było szukać pisanek w całej szkole. Uczniowie zaangażowali się w poszukiwania, a w szczególności pierwszaki, którzy w szkole byli chwilę po godzinie 7:00. Gdy wybiła godzina 7:30 biegali wesoło po korytarzu, szukając pisanek jak i plastikowych jajek, które gwarantowały nagrodę niespodziankę.

Czytaj więcej o: Szukanie zajączka w G2

Warsztaty informatyczne

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20informatyczne

W dniu 16.03.2017 r. uczniowie klas informatycznych 3a oraz 2a pod opieką p. B. Balińskiej oraz p. R. Skrzyńskiej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie przy ulicy Promiennej.

Czytaj więcej o: Warsztaty informatyczne

Dzień Kobiet u Mickiewicza

Lekcja w kinie

Powiększ zdjęcie Lekcja%20w%20kinie

W dniu 2 marca 2017 r. uczniowie klas I a, II a i II c pod opieką p. B. Balińskiej, p. Reginy Skrzyńskiej, p. B. McMahon oraz p. M. Kosińskiej-Szafran uczestniczyli w lekcji kinowej w ramach Akademii Filmowej Multikino połączonej z pokazem filmu „Obietnica”.

Czytaj więcej o: Lekcja w kinie

Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa?

Na przykład w Polsce. W palmiarni w Gliwicach. 1 marca, grupa uczniów z naszej szkoły poczuła się jak w tropikach. Podziwialiśmy piękne (czasem ogromne) egzotyczne rośliny. Podpatrywaliśmy jak rosną banany, cytryny, limonki, pieprz czy wanilia. Imponowały nam owoce palm, kawy i kakaowca. W zachwyt wprawiały nas wspaniałe kwiaty storczyków, orchidei i innych roślin, których nazwy ciężko zapamiętać. Śliczne widoki okraszone były szumem wody, okrzykami papug i śpiewem innych egzotycznych ptaszków. Duże wrażenie zrobiły na nas cztery potężne akwaria, w których pływały stworzenia z Amazonii, Afryki, Azji i z… Polski. O ile byliśmy w stanie rozpoznać ryby z dalekich krain, to w przypadku ryb z polskich rzek, rozpoznawanie poszło nam fatalnie.

Czytaj więcej o: Znasz-li ten kraj, gdzie cytryna dojrzewa?

Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Powiększ zdjęcie Zbieranie%20datków%20na%20Hospicjum

Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w akcje na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Jaworznie. Uczniowie w czasie spotkań z rodzicami kwestują na jego potrzeby.

W tym roku kolejny raz młodzież zaangażowała się na terenie szkoły w zbiórkę środków czystości, środków opatrunkowych, artykułów papierniczych i pościeli. Inicjatorem akcji był uczeń klasy 2a Grzegorz Majewski.

Czytaj więcej o: Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Jaworznie

Góra Grosza 2016

Powiększ zdjęcie Góra%20Grosza%202016

Na przełomie listopada i grudnia od 28 listopada - 9 grudnia we wszystkich szkołach całej Polski ruszyła siedemnasta edycja akcji Góra Grosza.

Czytaj więcej o: Góra Grosza 2016

Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

Powiększ zdjęcie Konkurs%20na%20grafikę%20komputerową%20i%20prezentację%20multimedialną%20pt.%20„Moja%20ulubiona%20książka”

Dnia 11 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród II edycji konkursu na grafikę komputerową i prezentację multimedialną, w tym roku tematem przewodnim była: „Moja ulubiona książka”.

Czytaj więcej o: Konkurs na grafikę komputerową i prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”

XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

Powiększ zdjęcie XV%20jubileuszowy%20Turniej%20Wiedzy%20o%20Życiu%20i%20Twórczości%20Adama%20Mickiewicza%20uświetnili%20recytatorzy

W czwartek, 5 stycznia 2017 tuż przed Świętem Trzech Króli , odbył się już XV finał turnieju poświęconego naszemu patronowi – Adamowi Mickiewiczowi. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej na piątej lekcji.

Sam finał turnieju poprzedzony był eliminacjami. Odbyły się one 15 grudnia. Uczniowie wszystkich klas, podzieleni na dwu- czy trzyosobowe drużyny wypełniali karty pracy poświęcone twórczości i życiu wieszcza. Karty pracy wypełniło 32 drużyny – łącznie w zabawie wzięło udział 83 uczniów. (W szkole panowała wówczas wirusowa absencja.)

Czytaj więcej o: XV jubileuszowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza uświetnili recytatorzy

Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Powiększ zdjęcie Bóg%20się%20rodzi…%20„Dwójkowe”%20Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycielki religii. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia 2016 r. w pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali nasi zdolni uczniowie: aktorzy i wokaliści.

Czytaj więcej o: Bóg się rodzi… „Dwójkowe” Jasełka

Sylwia została radną

Powiększ zdjęcie Głosujemy,%20głosujemy!

Prawie we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dnia 15 grudnia 2016 roku, odbyły się wybory Radnych do Młodzieżowej Rady miasta Jaworzna. W naszej szkole o mandat radnego zdecydowało się ubiegać dwoje uczniów: Jakub Zaroda z klasy 2a i Sylwia Lipniak z klasy 3a.

Czytaj więcej o: Sylwia została radną

Anioły z Gimnazjum nr 2

Powiększ zdjęcie Anioły%20z%20Gimnazjum%20nr 2

Dnia 8. Grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pt. „Anioł dla Wolontariusza”, które było okazją do podziękowania tym, którzy na co dzień wspierają Dom Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej o: Anioły z Gimnazjum nr 2

Stolica zdobyta

Powiększ zdjęcie W%20stolicy%20przywitał%20Nas%20sam%20Józef%20Piłsudski

W czwartek, 1. grudnia bladym świtem 49 uczniów naszego Gimnazjum wraz z czterema opiekunami ruszyło na podbój Warszawy. Pogoda na Śląsku okazała się nieprzychylna stąd na ulicach pokazała się śnieżna breja, ale Warszawa przywitała nas suchymi chodnikami.

Czytaj więcej o: Stolica zdobyta

Wycieczka do Planetarium

Powiększ zdjęcie Wycieczka%20do%20Planetarium

18 uczniów klas pierwszych i 8 uczniów klas trzecich we wtorek (15 listopada 2016 r.) pod kierownictwem Pani Krężel  zamiast lekcji w szkole wybrało edukację w innym miejscu. Za cel obrali Planetarium. Wpierw zaglądnęli do obserwatorium astronomicznego, gdzie był ogromny przyrząd. To największy w Polsce refraktor, czyli luneta soczewkowa.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Planetarium

Pamiętamy!

ZniczW ubiegły czwartek z inicjatywy Szkolnej Rady Uczniowskiej odwiedziliśmy Cmentarz Pechnicki w celu uporządkowania zaniedbanych i opuszczonych grobów. Uczniowie klasy 3a wchodzący w skład SzRU zapalili również znicze jako wyraz naszej pamięci o tych, którzy odeszli.

Czytaj więcej o: Pamiętamy!

Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

Powiększ zdjęcie Teatr%20Kurtyna%20w%20Gimnazjum%20nr%202%20

27 października uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl przygotowany przez aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna. Przedstawienie pt. „Spacer po linie” miało charakter profilaktyczny i ukazywało proces dojrzewania, trudny czas wyborów i pochopnych decyzji podejmowanych pod wpływem emocji.

Czytaj więcej o: Teatr Kurtyna w Gimnazjum nr 2

Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

Powiększ zdjęcie Pani%20dyrektor%20nagrodzona%20przez%20prezydenta

Miło nam poinformować, że pani dyrektor Beata Kadela otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Czytaj więcej o: Pani dyrektor nagrodzona przez prezydenta

I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Powiększ zdjęcie Dyplom%20za%20zajęcie%20I%20miejsca

We wtorek, 18 października odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Zawodoznawczy pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”. Został on zorganizowany w Gimnazjum nr 9 w Jaworznie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Czytaj więcej o: I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym

Pasowanie 2016

Powiększ zdjęcie Piosenka%20

W piątkowe popołudnie, 14 października 2016 r., po raz osiemnasty w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę. Pierwszą część akademii poprowadziły uczennice kl. 3a: Monika Faron i Elżbieta Leja. Zaprosiły na środek sali gimnastycznej po trzech przedstawicieli z klas pierwszych, by sprawdzić, czy są godni wstąpić do braci uczniowskiej naszego gimnazjum.

Czytaj więcej o: Pasowanie 2016

XI Rajd Papieski za nami

Powiększ zdjęcie Chwila%20skupienia%20i%20wyciszenia%20przed%20trasą.

W sobotę, 8 października, jak co roku, wzięliśmy udział w Rajdzie Papieskim. Już po raz jedenasty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Szczakowej zaprosił nas do udziału w rajdzie, którego celem jest ten ośrodek.

Czytaj więcej o: XI Rajd Papieski za nami

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Powiększ zdjęcie Wycieczka%20do%20Ogrodu%20Doświadczeń%20w%20Krakowie

Dnia 7 października uczniowie klasy II c pod opieka p. Beaty Balińskiej oraz p. Doroty Sadzyńskiej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Dzień Chłopaka

Powiększ zdjęcie Dzień%20Chłopaka%20w%20G2

Dnia 5. października w naszej szkole na 7. godzinie lekcyjnej odbył się konkurs z okazji Dnia chłopaka. Organizatorkami były panie Barbara McMahon i Aleksandra Stadler. W jury zasiadły panie Barbara Wilk i Alina Beza. Prowadzącymi były Sylwia Lipniak i Daria Szyndler z klasy 3A. Każda klasa musiała zgłosić jednego uczestnika do udziału w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka

Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Zgodnie z harmonogramem Śląskiego Związku Sportowego nasze gimnazjum przystąpiło do współzawodnictwa sportowego szkół miasta Jaworzna. Wzięliśmy udział zawodach sportowych organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy na szczeblu powiatu i regionu. Nasi sportowcy wzięli udział w następujących zawodach; sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, narciarstwo, piłka siatkowa, badminton, piłka plażowa, piłka nożna, masowe biegi przełajowe i wspinaczka sportowa. Osiągnięte wyniki zaowocowały zdobyciem IV miejsca w klasyfikacji generalnej, w której brało udział 11 gimnazjów naszego miasta.

Czytaj więcej o: Zdobyliśmy IV miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w roku 2015/2016

Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

Powiększ zdjęcie Wybory%20do%20Rady%20Samorządu%20Uczniowskiego

W tym roku, Szkolna Komisja Wyborcza pracowała w świetlicy szkolnej. W czwartek, 29 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły zdecydowali kto, przez następne dziewięć miesięcy będzie przewodniczył Radzie Samorządu. O funkcję Przewodniczącego ubiegało się czworo uczniów. Zdecydowane zwycięstwo odniosła uczennica klasy 3c – Patrycja Janicka.

Czytaj więcej o: Wybraliśmy Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego

„Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Powiększ zdjęcie Start%20-%20Centrum%20Jaworzna,%20ul.%20Pocztowa,%20godzina%208.30.

W sobotę 17 września 2016r. w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbył się Rajd Szkolny dla dzieci i rodziców Gimnazjum nr 2. Był to już czwarty jesienny rajd, a ósmy w ogóle. Tym razem naszym celem było Centrum Nurkowe, a hasłem przewodnim „Dobra opieka daje moc”. Przypomnijmy, że hasło kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w roku 2016 jest „Dobra opieka – udany start w dorosłość”.

Czytaj więcej o: „Dobra opieka daje moc”, czyli IV Rajd Rodzinny

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

W związku ze zbliżającym się wzmożonym sezonem zachorowań na grypę w Polsce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie przesyła informacje dotyczące działań na rzecz profilaktyki grypy.

Ulotka o grypie

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Powiększ zdjęcie

Elegancko, wypoczęci, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Najpierw o godzinie 9.00 Pani Dyrektor przywitała na sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych. Zostali zapoznani z gronem pedagogicznym i podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej szkole. O godzinie 10.00, również na sali gimnastycznej, przywitano uczniów klas drugich i trzecich. Ci zostali zapoznani z nowymi nauczycielami i kilkoma zmianami w organizacji pracy szkoły.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017